Prsní vložky pro kojící maminky

Prsní vložky pro kojící maminky

Prsní vložky jsou nezbytnou součástí výbavičky ke kojení. Mít prsa v suchu je při kojení opravdu velmi důležité, jenže klasické vložky z drogerie nám (kojícím maminkám) v letních měsících spíše ublíží. Prsa se potí s těmi kupovanými vložkami mnohem více a měnit si každou chvilku vložky, vyjde hodně draho. Řešením jsou pratelné prsní vložky. Nejen, že ušetříte nějakou tu kačku, ale také přírodu a svým prsům dopřejete pohodlí i v horkých letních dnech 🙂

Když už si budete šít prsní vložky, můžete si rovnou ušít i odličovací tampónky.

Budeme potřebovat:

  • 50 cm fleece
  • 50 cm bavlněného úpletu
  • 50 cm PUL froté
  • Skleničku či hrníček

Toto množství nám vystačí přibližně na 20 vložek. Záleží na velikosti. Velikost si musíte zvolit sama podle velikosti prsou. Určitě doma najdete sklenici či hrníček, který bude mít potřebnou velikost.

Proč tyto látky?

PUL froté je bavlněné froté s PU zátěrem. PU zátěr je tenkávoděNEpropustná polyuretanová vrstva, takže unikající tekutina přes ní rozhodně neprojde.

Z jedná strany PUL froté je PU zátěr, který je na omak plastový, takže ho musíte něčím „obalit“. Z druhé strany je klasické froté.

Proto použijeme fleece, který funguje také jako izolační vrstva, která sice saje, ale tekutinu nezachytí úplně. Fleece použijeme na „obalení“ PU zátěru.

Výhodou nepropustné vrstvy je také to, že pokud Vám v noci vyteče nějaké to mlíčko, tak stačí vložku otočit a nemusíme nikde složitě hledat náhradní vložky. Sice navlhne podprsenka, ale je důležitější mít v suchu prsa a pro nás lenochy, to je ideální řešení.

Bavlněný úplet jsem použila jako příjemný materiál na prsa, protože froté je na citlivé bradavky příliš hrubé. A hlavně bavlněný úplet saje a prsa se nepotí více, než je nutné 🙂

Postup:

1. Vystřihneme si ze všech látek čtverečky.

Velikost čtverečku zvolíme podle velikosti sklenice a to tak, že na látku obkreslíme sklenici a k obrysu přidáme okraj o velikosti 0,5 cm.

2. Přejdeme k vrstvení látek. Látky vrstvíme takto:

a) fleece
b)PUL froté
c)bavlněný úplet

Prsní vložky pro kojící maminky

3. Všechny tři vrstvy k sobě přišpendlíme a křídou obkreslíme sklenici. Obkreslujeme na fleece.

Prsní vložky pro kojící maminky

4. Sešijeme podle obkresleného kruhu.

Prsní vložky pro kojící maminky

5. Nyní stačí přebytečné okraje ostřihnout a máme hotovo.

Prsní vložky pro kojící maminky

Mou vášní je kreativní tvoření. Provedu Vás výrobou dekorací, užitečných věcí do domácnosti, ale i hraček či dárků. S mými návody to zvládne každý. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Udělejte svůj domov šťastnější a spokojenější
  • Nejnovější články
  • Kategorie