Proměna koupelny svépomocí

Koupili jsme hezký byt, ale i tak bylo zapotřebí některé věci změnit.

Vždycky jsem chtěla mít bílé dlaždičky v koupelně v kombinaci se dřevem. Ještě v době, kdy jsem bydlela s rodiči a svému muže jsem neznala.

Zvláštní barva nové koupelny

Naše nové koupelna měla zvláštní barvu dlaždiček. Byly modro-bíle, ale ta bílá už byla pěkně zažloutlá, takže fakt děs. Na fotkách to není vidět, ale v reálu to bylo opravdu ošklivé.

A protože jsem už dlouhou dobu věděla o barvě na dlaždičky, tak jsem byla v klidu a objednala dvě plechovky (hodily by se tři, ale já ty nedokonalosti přežiju, protože to stejně vidím jen já 😀 ).

Použila jsem tuto barvu –> ZDE 

Řeknu Vám,

že jsem se toho bála jako čert kříže, ale není vůbec proč.

Na internetu vypadá všechno snadno a lehce, ale realita je mnohdy jiná. Avšak můžete mi věřit, že s touto barvou nic nezkazíte. 

Článek píšu po dvou měsících od prvního sprchování a barva zvládá vše na jedničku. Já tedy na mytí koupelny používám přírodní čistič, takže nemůžu říct zkušenosti s chemií .. Ale proč nezkusit vyměnit chemii za přírodu? 🙂 

Před

proměna koupelny

Během + užitečné informace

Tři poznámky, které se hodí vědět:

  1. barva smrdí. Ani ne tak při malování, ale následně potom a docela dlouho. My totiž máme koupelnu bez okna a větráček jsme ještě neopravili. ALE!! i tak byl smrad během dvou týdnů pryč!! 
  2. Barva jde hrozně špatně dolů. Takže jestli si chcete ušetřit práci, tak určitě nešetřete na ochranným materiálu. Naštěstí jsem zjistila, že jde dobře škrabkou a zbytky čistícím pískem. A nevěřte manželovi, když bude říkat, že to půjde ředidlem 😀
  3. Píšou, že musí schnout snad dva týdny, ne-li více, ale my se koupali už po pár dnech a žádný problém. Byli jsme však opatrní na dotek. Voda nevadila, ale dotyk jsem raději neriskovala 😀 

Já jsem dělala dva nátěry, ale já jsem detailista, takže bych klidně dala i třetí, kdybych měla barvu 😀 já barvu už neměla a čekat dalších x dnů na doručení další plechovky se mi nechtělo. Už jsem chtěla hlavně bydlet.

Časem možná nějaké detaily opravím, ale celou koupelnu už přebarvovat nebudu, protože se mi prostě nechce 😀

proměna koupelny

proměna koupelny

Na následující fotce vidíte rozdíl mezi dvěma vrstvami a jednou vrstvou:

Takto to vypadá s novou skříňkou a zrcadlem:

Návod na umyvadlovou skříňku –>ZDE

Ještě nové světlo by to chtělo:

proměna koupelny

Ještě si plánuji přelepit dlaždičky se vzorem takovýma speciálníma samolepkami na dlaždice.

Cena

Naše pidi midi koupelna spotřebovala dvě plechovky, takže nás to stálo +- pár korunek 900,- i s poštovným. Nové dlaždičky + práce by vyšlo na mnohonásobně víc. 

Mou vášní je kreativní tvoření. Provedu Vás výrobou dekorací, užitečných věcí do domácnosti, ale i hraček či dárků. S mými návody to zvládne každý. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Udělejte svůj domov šťastnější a spokojenější
  • Nejnovější články
  • Kategorie